Wideokonferencja dla nauczycieli z Regionu Częstochowskiego Pamięć o tych, którzy współtworzyli związek „Solidarność” w Regionie Częstochowskim

21.10.2021 r., godz. 12.00

Prosimy wybrać jedną formę uczestnictwa, aby nie blokować dostępu innym nauczycielom

Moderator: Pani Dorota Kaczmarek, Sekretarz Zarządu Regionu NSZZ SOLIDARNOŚĆ w Częstochowie, Przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania

Prelegenci:

 • Pani Anna Rakocz – członek NSZZ „Solidarność” i pracownik Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarnośc” w 1980r. Internowana od 13 grudnia 1981 r. do 8 marca 1982 r. Obecnie  prezes  Stowarzyszenia Więzionych , Internowanych i Represjonowanych WiR w Częstochowie oraz przewodnicząca Ogólnopolskiej  Federacji Stowarzyszeń  Więzionych, Internowanych i Represjonowanych.
 • Pan Marek Wójcik –  polityk, związkowiec, poseł na Sejm III kadencji. Od 1970  pracownik Wydziału Remontowego Huty im. Bolesława Bieruta (następnie Huta Częstochowa). W stanie wojennym został aresztowany  13 grudnia 1981 i internowany do czerwca 1982. 
 • Pan Zbigniew Bonarski – działacz „Solidarności” od lat 80. Od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem historii Solidarności wśród częstochowskiej młodzieży. Opiekun Klubu Solidarności, gdzie zgromadzone są pamiątki z lat 80, min. z Klubu Ikar, w którym odbywał się w XI 1980r. Protest przedstawicieli „S” z większości zakładów w mieście.
 • Stanisław Dziwiński – przed 13.12.1981r. był szeregowym działaczem  „Solidarności” działającym w Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie pracował jako technik elektronik. W stanie wojennym samozwańczy przewodniczący tajnej Komisji Zakładowej „Solidarności”. Został aresztowany 19.04.1983 r. W czasie przesłuchań nie wydał SB  żadnego ze swoich kontaktów.

Nauczycieli zainteresowanych udziałem w wykładzie prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia.

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.  

 • Link do zapisówna wykład stacjonarny w RODN „WOM” w Częstochowie, AULA „FORUM” – data: 21 października godz. 12.00: https://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/
  Po przejściu na stronę karty zgłoszenia należy:
  – wybrać formę doskonalenia: Konferencja
  – rozwinąć listę: „Nazwa kursu” i wybrać z niej docelową kartę zgłoszenia: Pamięć o tych, którzy współtworzyli związek „Solidarność”
  – kartę prosimy wypełnić online i kliknąć „wyślij”.
 • Link do zapisów na platformie ClickMeeting – transmisja ONLINE – data: 21 października godz. 12.00: https://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/
  Po przejściu na stronę karty zgłoszenia należy:
  – wybrać formę doskonalenia: Wideokonferencja
  – rozwinąć listę: „Nazwa kursu” i wybrać z niej docelową kartę zgłoszenia: Pamięć o tych, którzy współtworzyli związek „Solidarność”
  – kartę prosimy wypełnić online i kliknąć „wyślij”.

Link do szkolenia zostanie wysłany uczestnikowi w dniu szkolenia po godz. 10.00 na adres e-mailowy podany w karcie zgłoszenia. Należy wtedy sprawdzić, czy link do Państwa dotarł. W razie jego braku prosimy o szybki kontakt telefoniczny na numer: 34 360 60 04.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia przesłane w poczcie elektronicznej, najpóźniej 12 dni po szkoleniu.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *